Σχόλια Μαθητών

Λίγα λόγια από πρώην μαθητές μας οι οποίοι θέλουν να μοιραστούν την εμπειρία τους από τα όμορφα χρόνια που πέρασαν στο σχολείο μας.
Όταν η μητέρα μου με έφερε για πρώτη φορά σε αυτό το σχολείο ξένων γλωσσών ο φόβος μου και η άρνηση μου να προσαρμοστώ σε ένα εντελώς καινούργιο περιβάλλον ήταν εμφανής. Γρήγορα όμως με την βοήθεια των καθηγητών μου, την ζεστασιά του σχολείου και την συμπαράσταση των συμμαθητών μου το ξεπέρασα. Και τώρα θυμάμαι με νοσταλγία όλα τα όμορφα χρόνια που έζησα εκεί έχοντας τις καλύτερες αναμνήσεις!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ Π.

Πρώην μαθήτρια
Τα παιδικά μας χρόνια είναι τα πιο δημιουργικά χρόνια της ζωής μας μαθαίνοντας πολλά χρήσιμα πράγματα για το μέλλον μας. Την αγάπη μου όμως για τις ξένες γλώσσες την οφείλω σε αυτό το σχολείο που με την ξεχωριστή του φροντίδα και σεβασμό σε κάθε έναν από εμάς καλλιέργησε το ήθος, την ευγενή άμιλλα και το ενδιαφέρον για τις ξένες γλώσσες. Πιστεύω πραγματικά ότι μαθαίνοντας ξένες γλώσσες σε ένα σύγχρονο, όπως αυτό σχολείο, μου άνοιξε καινούργιους ορίζοντες.

ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α.

Πρώην μαθητής

As a Lower and Proficiency Certificates holder I feel that I have to thank the Foreign Language School in which I spend the most productive years of my life. “DINOPOULOS“ school and its inspiring teachers made me believe in my abilities, believe in values and the most important thing believe in myself achieving goals which a couple of years ago seemed to be out of reach.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Σ.

Πρώην μαθήτρια